Реал Мадрид на колене в Палма, Барса е новият лидер (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид претърпя първо поражение в Ла Лига този сезон след загуба с 0:1 от Майорка в дуел от деветия кръг, игран в Палма. Лаго Жуниор реализира единствения гол в седмата минута. “Белите” доиграха последния четвърт час на двубоя в намален състав след втори жълт картон на Алваро Одриосола.

Загубата на Реал позволи на шампиона Барселона да завземе върха. Следващата седмица Барселона и Реал Мадрид трябваше да играят на "Камп Ноу", но двубоят беше отложен и навярно идния уикенд двата тима няма да имат официални срещи.

Хамес Родригес и Иско получиха шанс за изява при отсъствието на невъзстановените Лука Модрич и Тони Кроос. Едер Милитао застана в центъра на защитата до Серхио Рамос. Зинедин Зидан пусна двама централни нападатели: Карим Бензема и Лука Йович.
Двубоят на “Сон Мош” започна с удар в очертанията на вратата след малко повече от минута игрово време. Алваро Одриосола напредна отдясно, подаде към Иско, който шутира по земя и не затрудни вратаря Маноло Рейна.
В седмата минута домакините реализираха попадение след скоростна акция. Лаго Жуниор получи отляво, напредна, финтира Одриосола и стреля елегантно към далечния ъгъл. Тибо Куртоа плонжира, ала не успя да достигне топката - 1:0.
В 14-ата топката за втори път попадна в мрежата зад Куртоа. Този път страничният рефер вдигна флага за засада и резултатът остана 1:0. Иначе защитата на "белите" отново се огъна и Будимир беше изпуснат.
17 Майорка - Реал Мадрид 1:0
В 16-ата Одриосола покри засадата, Лаго Жуниор центрира отдясно, а Будимир опита атрактивно да насочи с пета в мрежата. Не му се получи, но отново "светна лампичка" в защитата на гостите. В 25-ата Винисиус Жуниор се освободи, намери стрелкова позиция, ала ударът му от 17 метра не беше прецизен. Две минути по-късно Хамес Родригес изведе Бензема, който елегантно прехвърли вратаря, но нямаше късмет и топката се отклони от напречната греда.
“Лос меренгес” започнаха втората част с висока преса. Балеарският тим беше сериозно затруднен в опита си да изнесе играта. От тази напористта игра в началото обаче не произтече голяма голова опасност. В 58-ата Анте Будимир се вклини между Милитао и Одриосола и стреля опасно с глава. Куртоа беше хванат в крачка и извади късмет, че насочването не беше прецизно.
В 64-ата Серхио Рамос стреля над гредата от 23-метров пряк свободен удар. В средата на второто полувреме Зидан пусна в игра Родриго и Федерико Валверде. В игра за Майорка пък се появи Такефуса Кубо, който е собственост на Реал Мадрид. В 69-ата Родриго получи при абсолютна свобода по десния фланг. Той обаче си поведе прекалено дълго и предпочете да подава, а пасът му беше пресечен.
В 83-ата резервата Браим Диас беше задържан в наказателното поле, но съдията прецени, че това не е достатъчно за дузпа. До края опитите за изравняване на Реал се ограничиха в центрирания, от които не се стигна до опасни удари.
Следващата среща на мадридчани е гостуване в Истанбул в опит за първа победа в Шампионската лига.