Берое се справи със Спартак

Отборът на Берое (Стара Загора) записа втора победа от началото на сезон 2019/20 в Националната Баскетболна Лига, след като днес се наложи при домакинството си на Спартак (Плевен) с 91:77 (26:19; 18:15; 26:31; 21:12) в двубой от III кръг.

Александър Янев беше най-резултатен за победителите – 22 точки, а Реджър Дауел и Остин Прайс добавиха съответно по 17 и 15 точки.

Димитър Маринчешки бе над всички за гостите и се отличи с „дабъл-дабъл“ – 24 точки и 19 борби.

Двубоят се движеше сравнително равностойно през първото полувреме, но въпреки това, отборът на Берое успя да стигне до десет точки преднина след първите две части – 44:34, като това се дължеше най-вече на индивидуалната класа в селекцията на домакините.

През третия период „зелените“ отстъпиха инициативата и баскетболистите на Спартак се възползваха максимално от шанса си и стопиха изоставането си до пет точки – 65:70, с което запазиха интригата жива за последните десет минути.

Всичко в този двубой приключи в началото на заключителната четвърт, когато баскетболистите на Берое направиха серия от 12:3 и спокойно дочакаха последния съдийски сигнал, който им подсигури победата – 91:77.