Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

С красиви голове Унион (Берлин) излезе от черната си серия (видео)

Отборът на Унион (Берлин) прекъсна черната си серия от четири поредни загуби, записвайки домакински успех с 2:0 над Фрайбург в двубой от 8-ия кръг на Бундеслигата.

Още в първата минута столичани излязоха напред в резултата след изумителен далечен удар на Мариус Бюлтер. В 9-ата минута гредата не позволи на Маркус Ингвартсен да удвои тяхната преднина. В 68-ата капитанът на домакините Кристофър Тримел също нацели гредата след изпълнение на корнер. Все пак в 84-ата минута се стигна до втори гол в полза на берлинчани след впечатляващ шут на Ингвартсен от извън наказателното поле за крайното 2:0.

Така Унион се изкачи до 14-ото място в класирането с актив от 7 точки, докато Фрайбург е 6-и с 14 пункта.