Атлетико и Валенсия разделиха по точка, Жоао Феликс се контузи (видео)

Отборите на Атлетико Мадрид и Валенсия завършиха при 1:1 в двубой от деветия кръг на Ла Лига. Диего Коща даде аванс на “лос колчонерос” в 36-ата минута от дузпа. В 82-ата Даниел Парехо изравни. Многомилионната придобивка на Атлети Жоао Феликс напусна с контузия. След ремито мадридският тим остава едва на четвърта позиция.
С началото на двубоя “червено-белите” започнаха постепенно да затягат обръча около Яспер Силесен. В 18-ата минута Диего Коща свали топката за Саул Нигес, който шутира от 18 метра, пращайки кълбото много близо до гредата в аут. В 21-ата Коща овладя в наказателното поле и не се забави да стреля по диагонала. Топката премина на около метър от гредата. В 33-ата Мората опита подаване на ръба на наказателното поле и получи неочакван подарък. Денис Черишев игра с ръка в опит да предпази лицето си и след консултация с ВАР съдията назначи дузпа. Диего Коща отбеляза за 1:0.
След почивката гостите от “Местайя” заиграха по-агресивно в атака. В 53-ата минута Денис Черишев тресна напречната греда. Руският национал получи от Максимилиано Гомес и от десет метра нацели гредата. В 60-ата Тома Льомар стреля от статично положение, преодоля гредата, но топката се оказа лесна за Силесен. В 78-ата Сантиаго Ариас напредна, подаде към Льомар, който не успя да стреля.
Минута по-късно Жоао Феликс получи контузия след сблъсък с Дани Парехо. Чоло Симеоне вече беше извършил своите три смени и се наложи “дюшекчиите” да доиграят срещата с десетима. В 82-ата Парехо изравни след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от около 25 метра. Две минути по-късно Ян Облак направи зрелищно спасяване след хубав изстрел по земя на Парехо. В 90-ата резервата Канг-Ин Лий получи директен червен картон за остро влизане в краката на Ариас.