Байерн плати за пропуските си (видео)

Байерн (Мюнхен) сътвори куп пропуски при гостуването си на Аугсбург и в крайна сметка плати скъпо за това. Шампионите си тръгнаха само с точка след 2:2 в среща от 8-ия кръг на Бундеслигата, с което пропуснаха възможността да излязат начело. Мюнхенци водеха с 2:1 и се надпреварваха да изпускат, за да дойде добавеното време, в което домакините ги изненадаха с попадение за крайното 2:2.
Аугсбург поведе още в 1-вата минута чрез Марко Рихтер, но след това Серж Гнабри се разигра. Първо, той асистира на Роберт Левандовски за 1:1 в 14-ата минута, след това удари греда, а в 49-ата сам реализира за 2:1. Тимът на Нико Ковач доминираше, но не успяваше да стигне до трети гол. Така в продължението резервите Джон Кордова и Алфред Финбогасон изработиха изравнителното попадение, реализирано от исландеца.

Секунди преди гола за 2:2 Томас Мюлер пропусна от чиста ситуация. Световният шампион пак остана извън титулярния състав, което му се случва за шести пореден път. Днес Ковач му даде 10 минути на позицията на Филипе Коутиньо.

Наставникът беше избрал да заложи на Серж Гнабри, бразилеца и Кингсли Коман зад гърба на Роберт Левандовски. Шанс като титуляр получи друг от недоволните - Хавиер Мартинес.

Аугсбург е в лоша серия, като няма победа от четири кръга насам.

Двубоят започна ударно за домакините с гол още в първата минута. Тогава Марко Рихтер реализира след подаване на Рани Кедира с глава.
Байерн можеше да допусне втори гол в 9-ата, когато Никлас Зюле получи травма и позволи на Рихтер да излезе на добра позиция. Младият футболист обаче шутира в аут, вместо да подаде на свой съотборник, който беше сам срещу вратар.

Контузията на Зюле не се оказа лека и той беше заменен от Дейвид Алаба. Направи впечатление, че освен Алаба, в тези секунди Ковач изпрати още двама бранители да загряват.

Все пак Байерн бързо преодоля шока и в 14-ата изравни. Тогава Гнабри центрира към Левандовски, който беше точен с глава за 1:1.

Мюнхенци бяха на крачка от втори гол в 21-вата, когато Лева беше изведен зад последния в защитата на съперника, но не успя да овладее топката и вратарят Томаш Кубек я хвана.

Гостите натиснаха с всички сили, но в 39-ата минута гредата лиши Гнабри от второ попадение за Байерн. Минута по-късно Тиаго Алкантара стреля към вратата, на която не беше Кубек, но защитник в бяло изчисти.

Байерн все пак стигна до обрата. Четири минути след подновяването на играта Гнабри заби майсторско попадение с левия крак след далечен изстрел. Той вече е участвал в 9 гола в последните 4 мача на отбора си.

Германският национал беше във вихъра си и в 52-ата изведе Коутиньо очи в очи с Кубек, но стражът парира изстрела.

Домакините от Аугсбург не можеха да се справят с разигралия се противник, но в 55-ата бяха близо до изравняването. Тогава Рубен Варгас получи коридор по дясното крило, но побърза да шутира и пропусна да застраши по-сериозно Мануел Нойер.
Шампионите не изпускаха водачеството в играта и последваха пропуски на Гнабри, Коман и Левандовски.

Изпуснатите възможности пред Кубек се редяха, за да дойде 89-ата минута. Тогава Нойер показа, че не е заспал, след като парира много силен удар на Филип Макс.

Секунди след това Мюлер също пропусна.

Това обаче не беше краят, защото в продължението Кордова задмина Люка Ернандес и подаде към Финбогасон, който реализира от няколко метра за 2:2. Така шампионите вече не са спечелили половината от срещите си в Бундеслигата. През миналата есен по подобен начин Аугсбург им измъкна "хикс" с гол в края.
Във вторник Байерн гостува на Олимпиакос в Шампионската лига, а след това приема Унион (Берлин).