Нейтън Чен спечели кратката програма в "Скейт Америка"

Световният шампион Нейтън Чен завърши на първо място в кратката програма при мъжете на турнира от сериите Гран При по фигурно пързаляне "Скейт Америка". Той получи сбор от 102.71 точки за изпълнението си на "Бохема" на Шарл Азнавур и се отличи като фаворит за трети трофей, след като през месец март триумфира с титлата в Сайтама.

"За първи път изпълнявам тази кратка програма в състезателни условия. Не съм доволен от това, което направих. И все пак усещам, че съм израснал доста по време на лятната пауза", каза двукратният световен шампион след представлението в Лас Вегас, Съединените щати.

Руснакът Дмитри Алиев завърши втори с 96.57 точки, а Кийгън Месинг, чийто брат загина след мотоциклетно произшествие през миналия месец, бе на третото място с 96.34.

Китайците Чън Пън и Ян Цзин спечелиха кратката програма при двойките със 72.73 (39.23, 33.50) точки. Те защитиха репутацията си на фаворити след оттеглянето на бронзовите медалисти Наталия Забияко и Александър Енберт, а юношеските световни шампиони за 2018-а Дария Павлюченко и Денис Ходикин останаха втори със 71.25 (40.77, 30.48).

Олимпийската бронзова медалистка от 2018-а година Брейди Танел поведе след кратката програма при дамите. 21-годишната американка бе посрещната на крака от публиката в Лас Вегас и направи чисто изпълнение за личен рекорд от 75.10 точки. Японки окупираха другите места в топ 3. Втора бе държавната шампионка Каори Сакамото със 73.25 точки, а световната вицешампионка от 2018-а Уакаба Хигучи, която пропусна голяма част от миналия сезон заради контузия, остана трета със 71.76.