Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/

Пари Сен Жермен разнищи Ница, Ди Мария с уникален гол (видео)

Пари Сен Жермен продължи наказателната си акция по френските терени, след като разгроми Ница като гост с 4:1 в откриващия десетия кръг в Лига 1 двубой. Домакините завършиха мача с 9 души на терена, след като в края настъпи неразбория на терена след изгонването на играч на Ница.

Иначе Пари Сен Жермен не остави съмнения за превъзходството си, като наложи високо темпо през първата част и двата гола на аржентинеца Анхел ди Мария бяха най-малкото след отправените цели 14 удара в посока на вратата на домакините. Първото попадение падна в 15-ата минута, когато парижани с три паса матираха отбраната на Ница и Анхел ди Мария беше изведен сам срещу вратаря и не сбърка.

Само шест минути по-късно той удвои с прехвърлящ удар отдясно на вратата, като се разписа в движение от невъзможно на пръв поглед положение.

След почивката треньорът Томас Тухел извади капитана Тиаго Силва, което повлия на играта на парижани. Домакините упражниха натиск, който даде резултат в 67-ата минута. Грешка на влезлия като резерва Маркиньос позволи на Каспер Долберг пред вратарското поле да отклони за Игнасиус Ганаго, който не остави шансове за вратаря Кейлор Навас, макар и топката да влезе с помощта на гредата.

Четвърт час преди края домакините останаха с човек по-малко, след като Вилан Сиприен получи втори жълт картон за претенции към съдията, придружени с обидна реплика. В суматохата Кристоф Ереле удари шамар на Леандро Парадес, а след помощта на ВАР съдията го изгони и така Ница вече беше с 2 души по-малко на терена. Влезлият като резерва в 83-ата минута Килиан Мбапе се разписа за 3:1 само пет минути след появата си в игра, като атаката беше започната от Ди Мария, а в добавеното време асистира за Мауро Икарди, който оформи крайното 4:1.