Хебър с бърза победа във Варна

Носителят на Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) започна по перфектен начин участието си в Суперлигата при мъжете, след като започна с чиста победа при гостуването си във Варна. Волейболистите на Атанас Петров, надиграха Черно море (Варна) с 3:0 (25:18, 25:20  25:17) в мач от първия кръг, който се игра във варненската зала „Христо Борисов“.

Класният състав на гостите от Пазарджик бе водещ през цялото време на срещата, като нямаше особени затруднения за спечелването на отделните части.

И в трите гейма „тигрите“ взимаха голям аванс, като след 20-а точка лежерно позволяваха на домакините да намалят пасива си и да отбележат повече точки, но записаха крайната победа за 75 минути игра.
ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (18:25, 20:25, 17:25)
ЧЕРНО МОРЕ: Христо Енков, Емилиян Георгиев, Явор Генов, Калоян Балабанов, Траян Иванов, Николай Колев - Иван Манолов-либеро (Димитър Василев, Димитър Славов, Йоан Кайряков, Даниел Ал Атраш)
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ
ХЕБЪР: Георги Братоев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Александър Ляфтов, Венцислав Рагин, Николай Къртев - Петър Каракашев-либеро (Мартин Симеонов, Стойко Ненчев, Любомир Агонцев)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ