И без потрошения Махоумс КС направиха Денвър за смях

КС изгубиха куотърбека си, но спряха серията от поражения. Избраният за MVP на 2018-а Патрик Махоумс напусна само след 20 минути с изместена капачка, но „вождовете” не почувстваха липсата му. Рекордните за сезона девет сака срещу Денвър бяха предостатъчни за победата с 30:6 (б.а. – първа от три седмици насам) и укрепване на първото място в АФК Запад.

Махоумс пострада нелепо на четвърти-даун-за-ярд в началото на втората четвърт, когато върху него се стовари около половин тон плът. Докторите наместиха коляното му, но той така и не се върна в игра, завършвайки с показатели 10 от 11 за 76 ярда и тъчдаун. Серията завърши с фийлдгол от 20 ярда на Харисън Бъткър, но защитата на КС избухна минута по-късно. Фъмбъл на Джо Флако (21 от 34 за 213 ярда) бе овладян от Реджи Рагланд в ендзоната за 20:6 и „вождовете” повече не погледнаха назад.

През второто полувреме Тайрийк Хил хвана 57-ярдов пас на резервата Мат Моор, а Бъткър добави фийлдгол от 39 ярда и прати феновете на Денвър преждевременно към изходите на стадиона.

Победата бе осма поред за КС (5-2) срещу дивизионните им съперници в мач №119 в историята на противостоянието. На тима от Мисури предстои десетдневна подготовка за домакинството на Грийн Бей, в която основният въприс ще е здравословното състояние на Махоумс.

Денвър (2-5) се свлякоха последни в АФК Запад, а в следващия си мач на 27 октомври гостуват на Индианаполис.