Марин Чилич с победа №500 в Тура

13 години след като изигра своя първи мач в АТР тура, Марин Чилич записа победа №500 в своята професионална кариера. Това се случи във втория кръг на турнира за Купата на Кремъл в Москва, където той надигра сънародника си Иво Карлович с 6:1, 7:6 (7:5). Чилич е един от 10-те активни играчи в Тура, които постига този подвиг.

“Това определено означава, че съм имал невероятна кариера. Отдавна съм в Тура и повече или по-малко съм бил последователен през сезоните. Изиграл съм много мачове и от всички тях съм научил по нещо. Това е хубавата част от тениса. За мен е огромно удовлетворение, че работата се вижда в резултатите. Като цяло моята цел винаги е била да давам най-доброто от себе си”, заяви Чилич.

Поставеният под №3 хърватин се нуждаеше от час и 25 минути, за да се справи с Карлович, а имаше проблеми единствено във втория сет. В първия той реализира два пробива и при втория сет-пойнт взе частта с 6:1. Карлович подобри доста подаването си във втория и двамата не допуснаха пробиви, а единствената възможност беше в 8-ия гейм, когато Чилич спаси четири брейк-пойнта. Така се стигна до тайбрека, преминал през доста обрати, но в крайна сметка Чилич проби при 5:5 и взе мача.

С тази победа Чилич, който е шампион от Откритото първенство на САЩ през 2014 година, ще играе на четвъртфинал с Жереми Шарди, който по-рано снощи победи Миомир Кесманович (Сърбия). В другите двойки се срещат Никола Милоевич (Сърбия) - Андрей Рубльов (Русия), Адриан Манарино (Франция) - Душан Лайович (Сърбия) и Карен Хачанов (Русия) - Андреас Сепи (Италия).

Наградният фонд на турнира е 1.955 милиона долара, а шампионът ще прибави 250 точки за световната ранглиста.