Етър се съвзе и превзе Русе (видео)

Отборът на Етър победи с 2:0 Дунав при визитата си в Русе в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. “Болярите” показаха, че са работили доста през паузата за националните отбори и успяха да се съвземат от тежката загуба с 0:5 от Локомотив (Пловдив) в предишния кръг. “Драконите” могат да съжаляват все пак, че не взеха нещо от двубоя, тъй като бяха по-активният тим през по-голямата част на срещата, но търновци се възползваха по-добре от създадените си положения. Головете паднаха в края на мача и бяха село на Румен Руменов и Красимир Станоев от дузпа.

През първата част двата тима заложиха предимно на защитата. Единственото опасно положение дойде в 37-ата минута и бе в полза на домакините. Тогава Любен Николов нацели гредата зад Христо Иванов, а при последвалото разбъркване до попадение не се стигна.

В началото на втората част и до средата му Дунав продължи да е по-настъпателният тим, но така ин е създаде чисто положение пред вратата на Иванов.

Постепенно Етър успя да изнесе играта в по-предни позиции и това им донесе успех. Резултатът бе открит в 70-ата минута. Тогава отлична комбинация между Иван Стоянов и Крум Стоянов позволи на втория да намери непокрит Румен Руменов, който с плътен удар от наказателното поле даде преднина на "болярите".

Десетина минути по-късно резултатът бе удвоен. Крум Стоянов навлезе в наказателното поле, където бе спънат от Самуел Инкоом и арбитърът посочи бялата точка. Зад топката застана Станоев и не сбърка за 2:0 в полза на "болярите".

По този начин Етър взе трета победа от началото на шампионата и вече заема комфортната девета позиция с актив от 14 точки. Дунав от своя страна вече е под “болярите” и с 13 точки е на десето място.