Карен Хачанов отрази пет мачбола и се класира за четвъртфиналите в Москва

Руснакът Карен Хачанов отрази пет мачбола в мача си с германеца Филип Колшрабер и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Москва с награден фонд 840 000 долара.

Хачанов, който е шампион за 2018 година, спечели срещата с 3:6, 6:3, 7:6(9), като в третия сет съперникът му стигна до първите си два мачбола на свой сервис при 5:3 гейма и 40:15. Поставеният под номер две успя да ги отрази, след това спаси и мачбол в 12-ия гейм, вече на свой сервис, както и два в тайбрека, първият от тях при сервис на Колшрайбер, преди да достигне до първия си шанс да затвори мача. Това се случи от раз и така Хачанов спечели срещата след 2 часа и 25 минути игра.

В четвъртфиналите руснакът ще играе с италианеца Андреас Сепи, който победи с 5:7, 6:1, 6:3 Роберто Карбайес Баеня от Испания. Сепи е шампион в турнира за 2012 година.

Място в осминацата в Москва намерика и французинът Адриан Манарино и сърбинът Душан Лайович.

Манарино спечели със 7:6(4), 6:2 срещу Михаил Кукушкин от Казахстан, докато Лайович се наложи в три сета над чеха Лукаш Росол.