Бенчич с обрат срещу Херцог в Москва

Поставената под номер 3 в основната схема Белинда Бенчич от Швейцария се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Москва с награден фонд 1 милион долара. Бенчич, която през септември достигна до полуфиналите на Откритото първенство на Австралия, трябваше да прави обрат срещу словенката Полона Херцог, за да спечели с 1:6, 6:3, 6:4 след почти два часа игра.

Швейцарката загуби първия сет, но във втория показа доста по-добра игра и логично успя да изравни резултата. В началото на решителния трети предимството отново мина на страната на Херцог, която поведе с 3:0 гейма, само за да може Бенчич да отговори с пет последователни и завърши обрата.

В следващия кръг швейцарката ще играе с белгийката Кирстен Флипкенс, която се наложи с 6:3, 3:6, 6:3 над Даяна Ястремска от Украйна.

За четвъртфиналите се класира и номер 8 в схемата Екатерина Александрова, която в изцяло руски сблъсък разгроми Анна Калинская с 6:1, 6:1. Следващата съперничка на Александрова ще бъде победителката от мача между Дона Векич (Хърватия) и Каролина Мухова (Чехия).