"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Тайрън Мингс: Разочароващо е, но съм горд от реакцията ни

Защитникът на Астън Вила Тайрън Мингс направи дебют с националния отбор на Англия при историческия разгром с 6:0 над България на стадион “Васил Левски”. Именно той бе човекът, който през първото полувреме се оплака от расистки подвиквания от публиката и в резултат на това срещата бе прекъсната за няколко минути, а и имаше призив от диктора на стадиона да се спрат обидите.

Впоследствие и главният рефер Иван Бебек прекъсна двубоя през първата част поради същата причина и според “Телеграф” е дал възможност на англичаните да напуснат терена. Самият Мингс разкри, че на почивката футболистите на “трите лъва” са взели колективно решение все пак да доиграят двубоя, а

по информация на Sportal.bg голяма роля в убеждаването им да го направят е имал медийният директор на БФС Христо Запрянов

.

“Не мисля, че каквото и да е може да развали лично за мен този момент (дебюта). Очевидно е много разочароващо. Но ние предприехме необходимите стъпки и следвахме протокола, така че бяхме ефективни. Разочароващо е, че трябваше да преминем през това, но съм горд от начина, по който реагирахме и в крайна сметка оставихме футбола да говори вместо нас.

Много ясно чувах (расистките подвиквания) и го казах на страничния съдия, след което и на капитана ни, така че за мен това бе нормалната първа стъпка. След това нещата ескалираха и имаше съобщение от диктора на стадиона. През второто полувреме нещата бяха по-добре. На почивката взехме колективно решение да продължим двубоя и да видим дали ще има някаква промяна. Според мен взехме правилното решение като отбор”, заяви Мингс след срещата.