Албания не показа милост към Молдова

Албания разгроми с 4:0 като гост Молдова, но въпреки това и на теория загуби шансове да преследва второто място в група “Н” от евроквалификациите. Албанците изиграха двубоя с максимална мобилизация и вкараха три безответни гола още до почивката. Те са четвърти в групата с 12 точки, а водачите Турция и Франция са с по 19. Молдова остана на дъното с едва 3 точки и продължава да няма победа срещу този съперник.

Резултата откри Сокол Чикалеши в 22-ата минута, а в 34-ата Кейди Баре се възползва от много груба грешка на вратаря Алексей Кошелев и удвои. Третото попадение падна в 40-ата минута и беше дело на Лоренц Траши.

След почивката интересните положения пред двете врати бяха много малко. Въпреки това, в последните секунди Албания стигна до четвърти гол. Отбеляза го Рей Манай след асистенция на Одисе Роши.

В следващия кръг на 14 ноември Албания посреща Андора, а молдовците ще гостуват на Франция.