Швеция свали Румъния от второто място в група F

Швеция очаквано разгроми Малта като гост в двубой от група F на евроквалификациите и свали от заветната позиция северните ни съседи от Румъния, които го заемаха за няколко часа след победата си с 3:0 над Фарьорските острови.
Безспорен лидер в този поток е съставът на Испания, който обаче пропусна да се класира предсрочно, след като допусна равенство 1:1 като гост на Норвегия.
Възпитаниците на селекционера Ян Андерсон нямаха никакви проблеми срещу Малта, като откриха още в 11-ата минута чрез Маркус Даниелсон. През втората част скандинавците стигнаха до нови три гола, като на два пъти от дузпа беше точен Себастиан Ларсон (58,71), а Андре Агиус си наниза автогол в 66-ата.