Финландия загуби тежко и това може да обърка сметките на България

На свой терен тимът на Босна и Херцеговина разгроми Финландия с 4:1 в квалификация за Евро 2020 от група “J”. Този резултат може да обърка сметките на българския национален отбор, който се надява да играе на плейофите за класиране от квотата от Лигата на нациите. За нашия състав е важно финландците да се класират през евроквалификациите, което автоматично ще освободи място за селекцията на Красимир Балъков за участие в плейофите.

Северняците запазват второто си място в групата, но вече имат само 2 точки аванс пред босненците. До края на битката остават три кръга. На всичко отгоре Босна има и по-добри показатели в директните срещи, защото по-рано през кампанията загуби в Тампере само с 0:2.

По-късно тази вечер Армения може да направи пъзела още по-заплетен, тъй като ако спечели гостуването си на Лихтенщайн, ще се изравни с финландците.

Футболистите на Босна и Херцеговина не дадоха шанс на съперника. Изет Хайрович вкара за 1:0 в 29-ата минута, а осем по-късно Миралем Пянич удвои от дузпа. В 58-ата халфът на Ювентус добави още едно попадение, а в 73-ата се разписа и Армин Ходжич. Финландците върнаха само един гол чрез Йоел Похянпало в 79-ата минута.