Локо (Пд) с пестелив успех над Хебър на "Лаута"

Локомотив (Пловдив) надви с минималното 1:0 Хебър (Пазарджик) в контролна среща, играна на стадион “Локомотив” в пловдивския парк "Лаута". За носите на Купата на България не играха националите Бирсент Карагарен, Дейвид Малембана и Парвиз Умарбаев. Стивън Езе (24) отбеляза единственото попадение в мача. На пейката на “смърфовете” днес не присъстваше наставникът Бруно Акрапович, който в момента подновява своя УЕФА Про Лиценз.

В 24-ата минута Стивън Езе изведе Локомотив напред в резултата. Бранителят бе точен след добро центриране на Георги Илиев. Опитният полузащитник изпълни бързо корнер, подавайки на Момчил Цветанов. Чико върна към Илиев, който залъга, че ще центрира с левия крак, бутна си топката на десния и поднесе топката на втора греда, а там Стивън Езе връхлетя и отбеляза във вратата на Дебърлиев.

Активните действия на пловдивчани можеха да доведат до още голове във вратата на Хебър, като на два пъти завършващите удари на Момчил Цветанов му изневериха. Така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за "смърфовете", които бяха доста по-агресивни в търсенето на гол.

Втората част започна с пробив на Цветанов по левия фланг, завършил с нещо средно между центриране и удар, който вратарят на Хебър улови. В 51-ата минута гредата бе верен помощник на стража на Хебър. В 58-ата минута Един Бахтич опита силен удар извън границата на наказателното поле. Топката се отби в крак на защитник в зелено и Дебърлиев улови без проблеми. В 75-ата минута груба грешка на Стивън Езе можеше да бъде наказана жестоко от Тодор Чаворски. Бранителят позволи топката да мине под крака му, а при последвалия удар Чаворски не успя да намери очертанията на вратата. В 82-ата минута силен шут на Чико Цветанов, насочен в долния ляв ъгъл, бе избит в корнер от вратаря на Хебър. Локомотив спечели пореден двубой, макар и с приятелски характер, и вече мисли за домакинството си на ЦСКА-София.

ЛОКОМОТИВ - ХЕБЪР 1:0