Русия смачка Шотландия, Дзюба подгони рекорд (видео)

Русия разгроми с 4:0 Шотландия и на практика си осигури поне второто място в група “I” от квалификациите за Евро 2020. Отборът на Станислав Черчесов вкара всички попадения във вратата на гостите през второто полувреме, като на два пъти точен беше Артьом Дзюба, а по веднъж се разписаха Магомед Оздоев и Александър Головин.

С успеха руснаците събраха 18 точки и изостават с три пункта от водача Белгия, който след седмия кръг е безгрешен - 7 победи и голова разлика 28:1. Шотландците са на пето място с едва 6 точки и нямат никакви шансове за едно от първите две места.

Това беше втора победа за Русия над “гайдарите” в квалификациите. Преди няколко седмици двата отбора се срещнаха в Единбург и гостите се наложиха с 2:1. Тази вечер на “Лужники” интрига имаше само до почивката, макар че руснаците отправиха 10 удара, а Шотландия - нито един.

Резултата откри Артьом Дзюба в 57-ата минута след центриране от ъглов удар на Головин. Само три минути по-късно халфът на Монако подаде на Оздоев, който от удобна позиция покачи на 2:0. В 64-ата минута Дзюба уцели греда, а при следващата атака на домакините шутира неточно.

В 70-ата минута таранът на Зенит направи 3:0 с красиво отиграване и вкара 23-ия си гол за националния отбор. Той вече изпревари във вечната ранглиста Роман Павлюченко, а пред него остават само Александър Кержаков (30) и Владимир Бесчастних (26).

В 84-ата минута изигралият много силен мач Головин довърши шотландците с четвърти гол. Дебют за Русия направи нападателят Николай Комличенко, който през миналия сезон стана голмайстор на чешкото първенство с екипа на Млада Болеслав.

Следващият мач на руснаците е като гост на Кипър, а Шотландия ще приеме аутсайдера Сан Марино.