Австрия обърна Израел и дръпна пред конкурентите за второто място (видео)

Австрия надви с 3:1 Израел и излезе на второ място в група “G”. Гостите поведоха с гол №10 на Еран Захави от старта на квалификациите, но с попадения на Валентино Лазаро, Мартин Хинтерегер и Марсел Забитцер отборът на Франко Фода стигна до победата и вече има 13 точки - с три по-малко от лидера Полша, но с две повече от Северна Македония и Словения. Израел е 4-и с 8 точки и има все по-малки шансове дори за бараж.

Австрийците имаха аванс от две точки пред днешния си съперник преди, но трябваше да си връщат за поражението с 2:4 през март, когато хеттрик за Израел направи Еран Захави. Началото бе по-добро за домакините и те пропуснаха няколко положения, но първият гол падна в тяхната врата. Мунас Дабур подаде на Захави и той отново показа, че рядко греши в подобни ситуации. Футболистът на китайския Гуанджоу стреля от границата на наказателното поле и прати топката точно в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Чичан Станкович.

Отговорът на Австрия не закъсня. В 41-ата минута Арнаутович комбинира с включилия се в предни позиции Лазаро, който стреля под плонжа на Марсиано - 1:1.

Домакините наложиха сериозен натиск след почивката и в 56-ата минута вкараха втори гол. Негов автор стана Мартин Хинтерегер след отлично центриране на Лаймер. Малко по-късно Юлиан Баумгартлингер можеше да реши всичко, но шутира неточно.

След гола гостите взеха инициативата, но трудно стигаха до опасни положения. В края те рискуваха и се хвърлиха с повече хора в атака. Австрийците това и чакаха. В 88-ата минута Грегорич намери Забитцер, който сложи точка на спора - 3:1.

В неделя Австрия ще гостува в много важен мач на Словения и при успех ще продължи да преследва поляците, който са домакини на Северна Македония.