Лудогорец 2 спря Септември в София (галерия)

Лудогорец II не се предаде при гостуването си на Септември в София и стигна до 2:2, въпреки че съперникът поведе с 0:2, след като точни за отбора на Милен Радуканов бяха Спас Георгиев и Преслав Йорданов. Мачът от X кръг на първенството във Втора професионална лига се игра днес, защото бе отложен заради първия двубой на младите таланти на "орлите" в Младежката шампионска лига срещу Слован в Братислава.

65 Септември - Лудогорец 2

Септември откри резултата в 14-та минута и минималната преднина се запази до края на първата част.

Втората не започна добре за момчетата на Тодор Живондов, които инкасираха още едно попадение в 48-ата минута.

Този гол обаче не отчая "орлите", напротив, провокира у тях върховна мотивация. Те заиграха на ниво и притиснаха съперника. В 61-та минута Димитър Митков отбеляза с глава за 1:2, след хубава атака на разградчани.

В 84-та минута Иван Йорданов повтори упражнението и също с глава прати топката в мрежата за 2:2.

До края на срещата Лудогорец продължи да доминира и създаде още 3 добри ситуации за гол, но резултатът остана непроменен. Удар на Петър Караангелов пък срещна гредата.