Кипър спечели битката за третото място в групата на Белгия

Кипър обърна Казахстан от 0:1 до 2:1 като гост в първата среща от седмия кръг на европейските квалификациите в група “I”, с което излезе еднолично на трето място с актив от 10 точки. Лидер тук е Белгия с 18, а втори е Русия с 15 пункта. Шансът на кипърците е да застигнат “сборная”, защото почти сигурно тази вечер “червените дяволи” ще си подсигурят класирането за финалите. Равенство в Казахстан автоматично правеше белгийците недостижими, но сега те ще трябва да победят аутсайдера Сан Марино.

Казахстан направи много силно първо полувреме на стадиона в Нур-Султан и поведе с 1:0 след попадение на Teмирлан Ерланов в 34-ата минута. Домакините пропуснаха да вкарат още и после съжаляваха, защото след това гостите се преобразиха. В 73-ата Пиерос Сотириу изравни с глава, а в 84-ата съотборникът му Николас Йоану донесе успеха на Кипър.

В третия мач днес Русия посреща Шотландия.
Казахстан - Кипър 1:2
1:0 Йерланов (34)
1:1 Сотириу (73)
1:2 Йоану (84)