Бруклин с победа срещу Лейкърс в Шанхай (видео)

Бруклин записа втората си победа в предсезонната подготовка, надигравайки Лос Анджелис Лейкърс със 114:111 в Шанхай. Нетс на практика играха без Кайри Ървинг, който започна в стартовата петица, но напусна терена след около минута игра. Гардът, който играе със специална предпазна маска заради фрактура на лицето, получи удар от Ражон Рондо и така и не се завърна на терена.

Спенсър Динуиди вкара 20 точки и направи 7 асистенции за успеха на нюйоркчани, Ториан Принс отбеляза 18, но напусна за шест лични нарушения, а Джанан Муса приключи с 16 точки. Джо Харис, Тио Пинсън и Родионс Куручс вкараха по 10 точки всеки.

Първата четвърт бе за калифорнийци, които поведоха с 29:33, а след това останаха начело и през голяма част от втория период, но Нетс успяха да затворят полувремето силно, за да се оттеглят с аванс от 57:55 на почивката. ЛеБрон Джеймс и съотборниците му пак си върнаха лидерството за 84:87 преди заключителните 12 минути, в които Бруклин успя да се пребори за победата, дошла след 114:111. Давид Нуаба узакони успеха на своя отбор със забивка в заключителние секунди.

Джеймс бе най-добър за Лейкърс с 20 точки, 6 борби и 2 асистенции за 25 минути. Рондо добави 18 точки плюс 6 асистенции, а Антъни Дейвис вкара 16 точки при втората си поява в официален мач с екипа на Ел Ей. Джавейл МакГий също се представи стабилно с 6 точки, 11 борби и 5 чадъра.