Юношите до 19 години започнаха с победа лагера си в Германия

Юношеският национален отбор на България до 19 години започна успешно подготвителния си лагер на германска земя. Възпитаниците на Ангел Стойков спечелиха с 2:0 контролата срещу връстниците си от Хановер 96 и оставиха добри впечатления с представянето си.

И двете попадения паднаха преди почивката и бяха дело на Владимир Николов от Септември и на Филип Кръстев от Славия. Младите "лъвчета" можеха да се оттеглят на полувремето и с още по-солидна преднина, след като пропуснаха още няколко чисти положения, а удариха и греда.

В началото на втората част българският селекционер направи доста промени в състава, но нашите продължиха да доминират. За съжаление обаче родните надежди не успяха да материализират превъзходството си чрез нови попадения.

Следващата проверка на България U19 е на 10 октомври, четвъртък, от 19.30 часа срещу Айнтрахт (Брауншвайг).

Съставът на България: Иван Дичевски, Александър Маркис, Християн Петров, Мартин Атанасов, Филип Кръстев, Кристиан Добрев, Кристиан Върбанов, Емануел Мирчев, Владимир Николов, Мартин Д. Петков, Ивайло Иванов (през второто полувреме в игра влязоха Кольо Станев, Димитър Стоянов, Виктор Николов, Денислав Ангелов, Даниел Стоянов, Ахмет Мустафа, Йоан Бауренски)