Рома не успя да прекърши Каляри в 101-минутен мач с драматичен край (видео)

Отборите на Рома и Каляри завършиха наравно 1:1 на “Олимпико” в двубой от 7-ия кръг на Серия “А”.

Гостите поведоха в 26-ата минута, след като Жоао Педро се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Джанлука Манчини. “Джалоросите” обаче изравниха едва 5 минути по-късно, след като съперниковият капитан Лука Чепители прати топката в собствената си мрежа, засичайки с шпагат центриране на Джъстин Клуйверт по земя. През втората част се разрази буря от удари по посока на вратата на сардинците, но “вълците” така и не стигаха до втори гол.

Това все пак стана в 90-ата минута, когато Никола Калинич най-после прати топката в противниковата мрежа. Попадението обаче веднага беше отменено, тъй като нападателят извърши фаул, избутвайки Фабио Писакане, който така се сблъска със съотборника си на вратата Робин Олсен. Наложи се защитникът да бъде изнасян на носилка с шина на врата. Заради това добавеното време беше удължено и мачът се игра до 101-ата минута, когато той приключи с удар на Калинич в напречната греда. След последния съдийски сигнал наставникът на домакините Пауло Фонсека получи червен картон заради протестите си към съдията, като неговите играчи също наобиколиха рефера с претенции срещу отменения гол.
След днешния мач Рома е 5-и в класирането с 12 точки или с една повече от Каляри, който е 7-ми.