Хебър обърна Кариана

Отборът на Хебър (Пазарджик) надви с 2:1 Кариана (Ерден) в мач от 11-ия кръг на Втора лига. На стадиона в Брацигово играчите на Николай Митов стигнаха до трите точки след обрат. Раджеб Халил (42) даде аванс на гостите, но Янко Ангелов (43) и резервата Цветелин Тонев (65) донесоха петата победа на "зелените" през тази кампания.

Успехът беше постигнат заслужено от пазарджаклии, които вече имат 17 точки в първенството, като изпревариха на шестата позиция именно днешния си противник, който остана с 15 точки.

Още в самото начало един от най-опитните играчи на домакините Димитър Везалов се контузи и беше заменен принудително от Цецо Тонев. Първото попадение в мача падна в 42-ата минута, когато Раджеб Халил се разписа, след като бе оставен непокрит на втора греда. Хебър обаче върна гола още в следващата атака, когато капитанът Янко Ангелов изравни с удар от границата на наказателното поле.

След почивката другата резерва Октай Хамдиев проби отляво и центрира на задната греда, където Тонев беше изпуснат от гостите и даде преднина на Хебър. Следващите минути реферът не отсъди дузпа за тима на Митов, а Даниел Пехливанов изпусна два пъти сам срещу вратаря Павел Станев.

Съдиите в мача с главен рефер Иво Андреев бяха от програмата монитор и таланти, като лично Йордан Сталев, Красимир Керезов и Иван Вълчев следяха изявите им.

Хебър (Пазарджик) - Кариана 2:1
0:1 Халил (42)
1:1 Ангелов (43)
2:1 Тонев (65)