Младият Челси разпиля Саутхамптън

Челси продължи с добрите изяви и след отлично представяне стигна до победа с 4:1 при гостуването на Саутхамптън. "Сините" записаха четвърта поредна победа във всички турнири. Лондончани играят все по-постоянно и вече са пети в класирането.

В основата на победата на тима на Франк Лампард отново бяха младите таланти. Тами Ейбрахам и Мейсън Маунт отбелязаха първите два гола в мача. Дани Ингс намали след половин час игра, но Канте направи 1:3 преди почивката. През второто полувреме гостите продължиха да играят силно и можеха да победят и с по-голяма разлика. Те все пак стигнаха до още едно попадение, дело на влезлия като резерва Миши Батшуай.

"Светците" започнаха активно и още в самото начало стигнаха до добра възможност. Удар на Нейтън Редмън мина близо до вратата на Кепа. Постепенно обаче гостите започнаха да поглеждат все по-често към вратата на съперника. Първият удар на Тами Ейбрахам беше слаб и не бе проблем за Гън. В 17-ата минута обаче голмайсторът откри резултата. Защитата на домакините направи няколко грешки, Ейбрахам излезе сам срещу вратаря и го прехвърли от дистанция. Топката прелетя сериозно разстояние, а Йошида я изби акробатично от голлинията, но тя вече бе преминала и съдията показа центъра. За Тами това бе девети гол от началото на сезона във всички турнири.

Не много по-късно Челси удвои аванса си, като този път Маунт се разписа. Той бе изведен от Вилиан и прати топката покрай Гън. "Сините" пропуснаха шанс за ново попадение, след като Маунт не се възползва от подаване на Ейбрахам. След половин час игра Саутхамптън се върна в мача. Валери мина покрай няколко защитника на гостите и прати топката към Дани Ингс, който я отклони към мрежата.

Лондончани обаче се оттеглиха на почивка с два гола аванс, след като Канте отбеляза трети гол за тима на Франк Лампард. Маркос Алонсо проби отляво и пусна към французина на границата на наказателното поле. Халфът стреля, топката се отклони в Хойберг и не остави шансове на Гън.

В началото на втората част Хъдсън-Одой можеше да реши всичко, но не успя да се разпише. Пред другата врата “светците” получиха шанс да изпълнят фаул на прекрасна позиция, но Уорд-Праус стреля над вратата. След почивката отборът на Лампард играеше освободено и можеха да вкарат още голеве. “Светците” пък постепенно загубиха надежда, че могат да стигнат дори до точка и в по-голяма част от времето гледаха отстрани как играчите на съперника разиграват топката.

Лампард даде шанс за изява и на някои играчи от пейката и те не го разочароваха. Влезлият като резерва Кристиан Пулишич изведе друга резерва Миши Батшуай и белгиецът направи резултата 1:4.

САУТХАМПТЪН - ЧЕЛСИ 1:4
0:1 - Ейбрахам (17)
0:2 - Маунт (24)
1:2 - Ингс (30)
1:3 - Канте (40)
1:4 - Батшуай (88)