Неочакван, но логичен провал на Ман Сити остави шампионите на осем точки зад Ливърпул (видео)

Шампионът на Англия Манчестър Сити вече изостава на осем точки от Ливърпул, след като днес допусна втората си загуба от началото на сезона, отстъпвайки с 0:2 на Уулвърхамптън насред "Етихад". И двете попадения, които паднаха по идентичен начин, отбеляза Адама Траоре (80', 94'). "Гражданите" изиграха слаб мач са стандартите си и в отсъствието на Кевин де Бройне изглеждаха лишени от идеи в предни позиции. В защита пък отборът отново допускаше много грешки. Още през първото полувреме гостите имаха три чудесни възможности да накажат Сити на контраатаки, но не успяха да ги реализират. След почивката "вълците" обаче материализираха максимално шансовете си.

Джосеп Гуардиола бе направил три промени в сравнение с последния шампионатен мач. Жоао Кансело започна за първи път като титуляр в Премиър лийг, тъй като Бенжамен Менди е получил разтежение. Давид Силва замени контузения Кевин де Бройне, а Серхио Агуеро стартира вместо Габриел Жезус.

Три бяха и корекциите в състава на "вълците" в сравнение с мача с Уотфорд. Петрик Кутроне, Рубен Винагре и Рубен Невеш бяха титуляри днес.

Изненадващо първата чиста голова възможност създадоха гостите. В петата минута Моутиньо изведе Кутроне зад гърба на отбраната. Италианецът трябваше само да преодолее Едерсон, но видимо се зачуди как да завърши. В крайна сметка реши да прехвърли стража на Сити, но ударът му бе много неточен.
Сити владееше топката, а Кансело изсипваше центрирания отляво, но това не водеше до опасности пред вратата на гостите. В 20-ата минута Уулвс пропусна нова стопроцентова възможност. Сгрешен пас от Марез в половината на Сити даде шанс на Хименес да нахлуе през центъра. Той преодоля Отаменеди и стреля, но Фернандиньо блокира в последния момент. Топката стигна до Кутроне, който трябваше да я вдигне и да открие, но стреля в тялото на Фернадиньо, който все още беше на земята.

В 23-тата минута нова грешка в отбраната на Сити даде възможност на Хименес да нахлуе и да излезе очи в очи с Едерсон. Фернандиньо го следваше. Мексиканецът обаче не успя да нанесе удар, а вместо това падна, претендирайки, че е фаулиран. Дузпа обаче не бе отсъдена, а и повторенията не доказаха, че има някакъв контакт между Фернадиньо и Хименес.
Шампионите нанесоха първия си точен удар в 32-рата минута, когато Стърлиг стреля добре от границата на наказателното поле, но Патрисио реагира добре и изби. Малко след това Кансело центрира добре към далечната греда, където Агуеро свали с глава успоредно на голлинията, но Коуди изчисти пред Стърлинг.
В самия край на първото полувреме Кайл Уокър отправи изстрел от над 30 метра, но Патрисио улови.
И в началото на втората част "гражданите" не успяваха да намерят ритъма на своята игра. "Вълците" действаха много концентрирано в своята половина и опитваха всяка възможност за контраатака.
В 67-ата минута Давид Силва изпълни пряк свободен удар от около 22 метра, след който топката разтресе напречната греда. Малко след това нов изстрел на испанеца премина над вратата.
Бернардо Силва и Габриел Жезус също се появиха в игра.

В 76-ата минута Сити организира една от малкото си добри атаки днес. Жезус изведе Кансело отляво. Бившият играч на Ювентус центрира добре по земя, Бернардо Силва засече от осем метра, но някак уцели Агуеро пред голлинията и опасността премина.

Така се стигна до 80-ата минута, когато "вълците" най-сетне успяха да завършат една от добрите си контраатаки. Хименес изнесе топката на скорост, след което пусна в центъра към Адама Траоре, който матира Едерсон с удар от 18 метра - 0:1.
Малко след това Патрисио спаси удар с глава на Жезус.
В четвъртата минута от добавеното време Траоре отбеляза втори гол, с който матира шампионите. Попадението бе копие на първия гол. Хименес отново изведе Траоре, който тръгна на скорост, излезе сам срещу Едерсон и отново го преодоля хладнокръвно.