Изключителен успех за Стойчо Младенов

Българският наставник Стойчо Младенов спечели турнира за Купата на Казахстан със своя Кайсар след драматична победа с 2:1 над Атирау във финалната среща, с което се класира за участие в Лига Европа. Това е четвърти трофей за Младенов в треньорската му кариера и първи от 2008-а година насам.

В битката за купата тимът на Стойчо стигна до триумфа с гол в добавеното време на продълженията - точно преди изпълненията на дузпи. Тогава Думан Нарзилдаев реализира с далечен удар. На "Астана Арена" в Нур-Султан Кайсар едва стигна до продълженията. Момчетата на българския специалист губеха с 0:1 до 87-ата минута и дори бяха с човек по-малко след изгонването с червен картон на капитана Асхат Тагиберген в 70-ата. Резервата Игор Зенкович обаче изравни и срещата мина в продължения. В началото им и футболист на Атирау получи червен картон. Кайсар натискаше и имаше шанса да изкове успеха в самия край.

В треньорската си кариера бившият селекционер на България има още две титли на България с ЦСКА и една Купата на Персийския залив с Ал-Ахли (Джеда). За Кайсар пък това е втора купа на Казахстан, като предишната е отпреди цели 20 години.

Младенов води скромния тим от 2017-а година, а преди това беше начело на днешния си съперник Атирау. Негови асистенти са Анатоли Нанков и Тодор Янчев.

За Атирау това е трети пореден загубен финал за купата на страната.

КАЙСАР - АТИРАУ 2:1 след продължения (1:1 в редовното време)

0:1 Грелчак (67)
1:1 Зенкович (87)
2:1 Нарзилдаев (120+2)