Десподов не помогна на Щурм срещу Аустрия

Футболист №1 на България за 2018 година Кирил Десподов игра цял мач за Щурм (Грац), но отборът му загуби визитата си на Аустрия (Виена) с 0:1 и започна да поизозстава от лидерите в австрийската Бундеслига. Тимът на Нестор Ел Маестро е на 5-о място, на 12 точки зад лидера РБ Залцбург.

Десподов се отличи с няколко добри пробива и опасни центрирания, от които съотборниците му не се възползваха. Той получи и жълт картон в края на първото полувреме.

Мачът вървеше към логично нулево равенство, когато Кристоф Моншайн бе намерен успордено на голлинията от Флориан Клайн и откри резултата в 83-ата минута. Щурм пропусна да изравни в добавеното време след удар с глава на Отар Китеишвили.

Победата е едва трета за Асутрия от старта на сезона, но изкачи столичния тим на 7-о място в подреждането. В следващия кръг "виолетовите" ще гостуват на Санкт Пьолтен, а Десподов и компания ще са домакини на шампиона РБ Залцбург.