Спорна дузпа лиши Арсенал и Костадинов от точка в Москва (видео)

Носителят на Купата на Русия Локомотив (Москва) отново се изравни по точки с шампиона и водач в класирането на РПЛ Зенит. "Железничарите" измъкнаха трудна победа с 2:1 в домакинството си на Арсенал (Тула) и отстъпват само по голова разлика на питерци.

Георги Костадинов беше титуляр за Арсенал и остана на терена до последния съдийски сигнал. Българският национал получи жълт картон в 64-ата минута за нарушение срещу Алексей Миранчук. Именно младата звезда на домакините донесе победата на Локо с гол от дузпа в 45-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу самия него на вратаря на гостите Михаил Левашов. Телевизионните повторения обаче показаха, че реферът Сергей Лапочкин по-скоро взе грешното решение.

Мачът се игра при неспирен дъжд и доста ниски температури. Гостите цяла седмица се поготвяха за визитата на "РЖД-Арена", докато Локомотив имаше тежко изпитание срещу Атлетико Мадрид в Шампионската лига (0:2).

Героят на Португалия от финала на Евро 2016 Едер получи един от редките си шансове да започне като титуляр и бързо се отблагодари на Юрий Сьомин за доверието. Нападателят откри резултата в 10-ата минута с глава след центриране от десния фланг на Фьодор Смолов.

Арсенал обаче отвърна веднага с попадение на Еванс Кангва. Нисичкият нападел на "артилеристите" беше оставен непокрит и с глава простреля Гилерме. В средата на полувремето Смолов се контузи и вместо него влезе Алексей Миранчук, който доскоро лекуваше травма. В минутите до дузпата не се случи нищо интересно освен един силен удар на Жоао Марио.

Второто полувреме започна с по една смяна и в двата състава, а снегът премина в сняг. В 56-ата минута Александър Коломейцев направи фрапантен пропуск от около 5 метра. В 72-ата Гилерме се справи със силен шут на Сергей Ткачов, а до края Локо действаше стабилно в отбрана и записа четвърта поредна шампионатна победа.

Загубата е шеста за Арсенал от 12 мача. Тимът на Игор Черевченко заема 10-о място в класирането, а в следващия кръг ще е домакин на новака Сочи. На Локомотив предстои визита на Ахмат в Грозни.