Нант наказа Ница с любимия си резултат

Отличната кампания на Нант от началото на сезона в Лига 1 продължава. "Канарчетата" победиха с 1:0 у дома Ница и вече са втори в класирането, само на 2 точки зад шампиона Пари Сен Жермен. Единствения гол в мача отбеляза Моузес Симон в 86-ата минута, като това беше трети пореден успех за Нант с този резултат.

Бордо също се завърна към победите. Жирондинци се наложиха с 3:1 при визитата си на Бордо и излязоха на 4-о място. Точни за Бордо бяха Никола де Превил (2'), Пабло (19') и Хванг (53').

Кръгът беше успешен и за Брест, който записа едва втора победа - 2:0 срещу Метц. Жюлиен Фосюрие откри в 11-ата минута, а в самия край на полувремето Жан-Карл Кастелето удвои аванса на домакините.

С гол на Стефан Мавидиди в 38-ата минута Дижон победи Страсбург и вече не е последен в класирането. Тимът вече има 8 точки. Със същия актив са още Ним, Метц и Сент Етиен.