Валенсия пречупи Алавес (видео)

Отборът на Валенсия надигра с 2:1 гостуващия Алавес в среща от осмия кръг на Ла Лига. Максимилиано Гомес (27) и Даниел Парехо (80) се разписаха за тима на Алберт Селадес. За баските точен беше Лукас Перес в 90-ата минута.

В 11-ата минута Денис Черишев центрира и мъничко не достигна на Макси Гомес да засече топката. В 27-ата новият нападател на “прилепите” откри резултата. Родриго подаде вертикално, Гомес овладя и със защитник на гърба успя да стреля много точно до гредата - 1:0. В края полувремето Родриго изпусна две голови ситуации.
В 52-ата Яспер Силесен се справи с удар на Хоселу. Две минути по-късно Лукас Перес изпусна страхотен шанс за баските. В 79-ата Дани Парехо се измъкна от засадата и беше спрян непозволено от вратаря в наказателното поле. Парехо реализира дузпата с красива “паненка” за 2:0. В 90-ата Лукас Перес върна един гол с добавка.