Късен автогол спря Дортмунд и зарадва Фрайбург

Фрайбург стигна до равенство при домакинството си на Борусия (Дортмунд) и остава в челото на класирането след 2:2 срещу “жълто-черните” днес. Точката за домакините дойде след автогол на Мануел Аканжи в заключителните минути на “Шварцвалд Щадион”, а след този резултат футболистите Кристиан Щрайх имат равен брой точки с Байерн (Мюнхен), РБ (Лайпциг) и Байер (Леверкузен) - по 14.

Интересното, че и четирите отбора са с абсолютно еднакви показатели (4 победи, 2 равенства и 1 загуба), но баварците са начело в класирането заради по-добрата си голова разлика, докато Фрайбург и Лайпциг делят второто място с идентичен брой отбелязани и получени голове - 15:7.

Аксел Вицел откри резултата в 20-ата минута, когато отбеляза красив гол с изстрел от воле. Белгийският полузащитник прати топката в мрежата на домакините след асистенция на Торган Азар за 1:0. Равенството бе възстановено 10 минути след началото на второто полувреме - Джан-Лука Валдшмит продължи отличната си форма от началото на сезона и вкара с левия крак от дъгата на наказателното поле за 1:1. Борусия обаче бързо си върна преднината, след като в 67-ата минута Ашраф Хакими завърши по прекрасен начин индивидуален пробив отдясно на нападението на Дортмунд, за да върне “жълто-черните” напред - 2:1. В 90-ата минута топката се оказа във вратата на Борусия, след като резервата Винченцо Грифо опита да бие, но кълбото се отби в глезена на Аканжи и след това влезе в мрежата - 2:2.

Гостите са седми в класирането с 12 точки.