Ливърпул остава перфектен, след като пречупи Лестър с дузпа в 95-ата минута (видео)

Ливърпул постигна 17-а поредна победа в Премиър лийг и осма така от началото на сезона, след като надделя с 2:1 над Лестър на "Анфийлд". Мърсисайдци стигнаха много трудно до този успех, като голът на победата падна в 95-ата минута от дузпа. Иначе Садио Мане откри резултата пет минути преди почивката, а Джеймс Мадисън изравни в 80-ата с първия точен удар на Лестър. Гостите играха доста смело, особено през втората част, но реално създадоха много малко (2) положения пред вратата на Адриан. В 93-ата минута Марк Олбрайтън сгреши и фаулира Мане, който му отне топката в наказателното поле. Джеймс Милнър реализира 11-метровия наказателен удар и донесе осмата победа на Ливърпул. С нея мърсисайдци дръпнаха с осем точки пред шампиона Манчестър Сити, който утре приема Уулвърхамптън. За Лестър, който заема трето място във временното класиране, това бе едва втора загуба от началото на сезона.
Двубоят бе по-особен за мениджъра на гостите Брендън Роджърс, който се завърна на "Анфийлд", след като бе начело на Ливърпул в периода 2012-2015. Той бе посрещнат топло на стадиона на мърсисайдци.
Юрген Клоп бе направил две промени. Деян Ловрен започна в центъра на защитата вместо Джо Гомес, който стартира през седмицата срещу Ред Бул Залцбург. Това беше първи мач за хърватина като титуляр в Премиър лийг през този сезон. Джордан Хендерсън пък отстъпи мястото си на Джеймс Милнър.
Джеймс Мадисън се завърна сред титулярите на Лестър. Айосе Перес седна на пейката за началото.
Мохамед Салах този път започна на върха на атаката на Ливърпул. Роберто Фирмино бе преместен отляво, докато Садио Мане действаше  отдясно. В хода на мача тримата неведнъж сменяха местата си. Салах отправи първия точен удар в 4-тата минута, но в него липсваше сила и Шмайхел улови без проблеми.
Действията се развиваха изцяло в половината на гостите, които трудно успяваха да преминават центъра в първия 1/4-час. В 13-ата минута Милнър получи добра възможност да открие, след като получи от от Александър-Арнолд. Опитният халф стреля от движение, но над вратата.
Постепенно Лестър поизравни играта и по-често започна да действа в половината на Ливърпул. В 30-ата минута домакините организираха контраатака, Мане проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Шмайхел. Малко след това Фирмино бе изпуснат и засече на далечната греда прекрасно центриране на Александър-Арнолд. Бразилецът обаче не успя добре да насочи добре топката и пропусна добра възможност.

В 37-ата минута Александър-Арнолд извърши глупава постъпка, след като при излязла от игра топка влезе доста остро в глезена на Тилеманс. Ситуацията бе прегледана от ВАР за евентуален червен картон, но в крайна сметка десният бек не получи нищо.

Пет минути преди почивката Милнър изведа Мане с пас от дълбочина. Еванс не се намеси добре, което даде шанс на сенегалеца да нахлуе отляво и да стреля много точно в далечния ъгъл - 1:0.
В крайна сметка Лестър не създаде нито едно положение през първата част и не успя да нанесе нито един точен удар, така че логично Ливърпул се оттегли на почивка с гол аванс.
В самото начало на втората част Шмайхел изби удар отблизо на Салах след центриране на Александър-Арнолд. Ливърпул продължи да играе по-добре. В 56-ата минута Мане и Салах направиха добро двойно, но Еванс чукна топката в крака на сенегалеца и тя премина встрани от лявата греда на вратата на Шмайхел.
Осем-девет минути след това удар на Фирмино профуча също покрай лявата греда.

В 67-ата минута най-сетне Лестър създаде голова възможност. Варди и се измъкна зад гърба на отбраната и излезе сам срещу Адриан, който запази хладнокръвие, затвори ъгъла и спаси с крак, след което улови.
Ливърпул отговори с опасен пробив и силен изстрел на Анди Робъртсън. Шмайхел обаче спаси.

В 73-тата минута Лестър нанесе първия си удар в мача. Отправи го Прает от границата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри встрани от вратата. Някъде в този момент Ливърпул предостави инициативата, прибра се и явно възнамеряваше да действа на контраатака. Лестър се възползва от тази ситуация в 80-ата минута, когато Перес изведе добре Мадисън, който стреля между краката на Адриан - 1:1.
Ливърпул потърси победата и в крайна сметка успя да я постигне.
В 93-тата минута Дивок Ориги проби, но Олбрайтън му отне топката и продължи да я владее в наказателното поле, вместо да я изчисти в корнер. Там обаче Мане му я открадна, след което Олбрайтън ритна сенегалеца. Мане падна, а реферът посочи бялата точка. ВАР правилно потвърди решението му. Джеймс Милнър изпълни безупречно дузпата, с което донесе 17-а поредна победа на Ливърпул в Премиър лийг.