Реал Мадрид е различен в Ла Лига, макар че пак показа слабости (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид надви с 4:2 Гранада в двубой от осмия кръг на Примера дивисион. Карим Бензема (2), Еден Азар (45) и Лука Модрич (61) дадоха категоричен аванс на "белите", но подарък от Алфонс Ареола върна интригата. Дарвин Мачис вкара дузпа в 69-ата минута, а Домингос Дуарте беше точен в 77-ата. В 90-ата Хамес Родригес се разписа за крайното 4:2.

Всъщност Реал Мадрид победи втория в класирането и затвърди лидерската си позиция. "Лос меренгес" играят стабилно в Ла Лига, за разлика от Шампионската лига, където има една точка от две срещи.

Алфонс Ареола застана на вратата на "белите" вместо невъзстановения Тибо Куртоа. Поради проблемите си в лявата зона на защитата Зинедин Зидан смени позицията на Даниел Карвахал. Феде Валверде влезе на мястото на Лука Модрич. В атака очаквано се появиха Гарет Бейл, Карим Бензема и Еден Азар.
Срещата на "Сантиаго Бернабеу" започна с ранен гол във вратата на гостите. След по-малко от две минути игра Гарет Бейл впечатли с превъзходно подаване с външен фалц, с което изведе Бензема сам срещу вратаря. Френският стрелец беше загърбил своя пазач и реализира от пет метра - 1:0. Играчите на Диего Мартинес не бяха достатъчно концентрирани, тъй като протестираха за игра с ръка на Серхио Рамос секунди по-рано.
В 11-ата Карвахал се включи отляво и намери начин да стреля със силния си десен крак. Вратарят Руи Силва успя да реагира и да избие. В 16-ата се откри ново голово положение пред вратата на "червено-белите". Защитата на южняците не беше подготвена за центриране на Бензема и остави Федерико Валверде абсолютно сам. Уругвайският халф стреля с глава от десет метра - вратарят Силва плонжира и улови.
В 24-ата Рамос стреля от 21-метров пряк свободен удар, топката рикошира в стената, заблуди вратаря и премина покрай гредата за корнер. Две минути по-късно съдията Хайме Латре пусна добър авантаж, получи се страхотна скоростна акция за Реал и отново Карвахал беше на стрелкова позиция. Защитникът се сдоби с топката по земя около точката на дузпата, а вратарят изби с крак след ниския удар. В 34-ата Кроос беше заменен принудително от Модрич.
В 40-ата Бензема пусна топката в малкото наказателно поле, вратарят изби, топката попадна у Бейл, който от малък ъгъл не намери вярно продължение. Минута по-късно уелският бързак на "лос меренгес" претендираше за дузпа. Повторенията показаха, че по-скоро Бейл първи изритва Карлос Нева. В добавеното време на полувремето Валверде на два пъти отне топката, възползвайки се от несполучлив опит за изнасяне на топката. Халфът подаде към Азар, който реализира с удар от 16 метра под гредата - 2:0.
В 55-ата Роберто Солдадо игра нечисто срещу Каземиро и получи жълт картон. Играчите на Гранада поискаха втори жълт картон за бразилеца заради участието му в спречкването, ала съдията не видя причина за това. В 61-ата Модрич реализира брилянтен гол. Актуалният носител на “Златната топка” шутира мощно от 25 метра и прати кълбото в горния десен ъгъл - 3:0.
В 67-ата Алваро Одриосола върна топката на крак към Ареола, който излишно задържа, беше притиснат и в опита си да изрита топката изрита крака на Дарвин Мачис. Марвин отбеляза дузпа с хубав изстрел до гредата - 3:1. В 77-ата мадридчани допуснаха втори гол. След изпълнение на корнер топката беше продължена от първа греда и Домингос Дуарте протегна крак, за да се разпише от пет метра - 3:2.
В 86-ата "лос меренгес" изковаха чудесна атака с няколко докосвания, възползвайки се от празните пространства. Одриосола подаде към далечната греда за непокрития Бензема, който от прекрасна позиция не успя да преодолее вратаря. В добавеното време резервата Хамес Родригес вкара за крайното 4:2, оставен непокрит на седем метра от голлинията.
Реал Мадрид продължава да е без загуба в Ла Лига, като има пет победи и три ремита.