Леганес затъва все по-дълбоко (видео)

Отборът на Леганес остава на дъното в Ла Лига след едва две точки при осем завъртяни кръга. Днес кастилският тим загуби у дома с 1:2 от Леванте в ранна среща от съботната програма. Валенсианци получиха спорна дузпа в 44-ата минута, отбелязана от Роджър Марти. Хосе Кампаня удвои в 47-ата. В 76-ата Мартин Брайтуайт намали, а само две минути по-късно пропусна дузпа.

Първото полувреме на “Бутарке” не предложи достатъчно голови ситуации. Минута преди почивката Сиовас чукна Роджър Марти и след консултация с ВАР съдията назначи дузпа за гостите. Потърпевшият Роджър реализира от 11-те метра за 0:1.
В 47-ата Хосе Кампаня реализира изключителен гол от пряк свободен удар. Всеки очакваше центриране заради мястото на нарушението, вратарят също не беше подготвен и Кампаня се възползва, за да насочи в близкия ъгъл - 0:2. В 76-ата резервата Мартин Брайтуайт показа страхотна скорост отляво, вратарят Айтор не обяснимо напусна вратата си и нападателят го прехвърли - 1:2. Малко повече от минута по-късно "лос пепинерос" получиха дузпа. Брайтуайт реши да стреля ниско към центъра на вратата и стражът Айтор изби с крак. Вратарят се справи и с последвалаат добавка, която не беше толкова опасна.