Шалке 04 остана на секунди от лидерската позиция (видео)

Гол в последната минута лиши шалке 04 от домакинска победа над Кьолн, благодарение на която отборът щеше да оглави еднолично класирането в Бундеслигата. Срещата завърши 1:1, като Йонас Хектор попари “миньорите” с глава след корнер. Преди това Суат Сердар беше извел своите напред в 72-ата минута.

След този “хикс” четири отбора са на върха с по 14 точки, а в неделя Волфсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) ще имат шанс да изпреварят всички.

Шалке е отборът в най-силна форма в германския шампионат с 13 точки от последните пет кръга. Тази вечер “кралскосините” обаче срещнаха доста труден съперник, който търсеше реванш пред феновете си след тежката загуба с 0:4 от Херта (Берлин) в миналия кръг.

Тимът на Кьолн имаше две много добри възможности за гол, но вратарят Александер Нюбел се отличи с перфектен рефлекс. Младият капитан на домакините първо спаси удар на Кингсли Ехизибуе в 21-вата минута, а след това парира сигурен гол след засичане на Зимон Тероде в 58-ата. Във втората ситуация - след избиването на Нюбел - топката срещна ръката на Даниел Калиджури от Шалке, но реферът прецени, че това не е дузпа.

“Фелтинс Арена” “избухна” в 72-ата, когато Салиф Сане надскочи всички в наказателното поле и подаде с глава към Сердар, който вкара за 1:0.

Минута преди изтичането на редовното време нападателят на домакините Гуидо Бургщалер удари греда и това се оказа фатално, защото малко след това Кьолн изравни.

За “козлите” това е едва четвърта точка и те остават в зоната на изпадащите.