Ботев (Вр) разби Ботев (Пд), "канарчетата" в безтегловност (видео)

Тимът на Ботев (Враца) разби с 3:0 Ботев (Пловдив) в мач от 12-ия кръг efbet Лига. Герой за домакините стана резервата Петър Атанасов, който подаде за първото попадение, а след това сам реализира два гола. Даниел Генов даде аванс в 67-ата минута, докато Атанасов се разписа в 71-ата и 75-ата минути. Преди това пък Еберт Кардосо беше изгонен в 33-ата минута и съвсем усложни ситуацията на гостите, които записаха четвърта поредна загуба. Най-вероятно Желко Петрович пък ще бъде уволнен от ръководството, след като резултатите и представянето на тима му предизвикват шефовете да вземат това решение.

Играчите на Сашо Ангелов прекъснаха серията си от четири мача без победа, докато пловдивчани нямат победа вече в пет поредни мача за първенството. Освен това в последните четири двубоя играчите на Ботев (Пд) са без отбелязан гол и без спечелена точка. Поведението им на терена вбеси агитката на гостите, която проведе разговор на висок тон с футболистите след мача, като накара Тодор Неделев и компания да си съблекат фланелките и да ги оставят пред сектора за гости.

Отборът на Ботев (Пловдив) остана на предпоследното 13-то място с едва девет точки, след като записа седмата си загуба за сезона. Оборът има едва девет отбелязани гола и цели 19 допуснати, като единствено Царско село (20) и Витоша (25) са допуснали повече голове в тази кампания.

Голямата звезда на домакините Валери Божинов трябваше да излезе за първи път титуляр през този сезон, но не се чувстваше добре на загрявката и бе заменен от Симеон Мечев. Наставникът на домакините Сашо Ангелов бе направил две промени в състава от загубата с 1:3 от Левски на стадион "Георги Аспарухов".

Освен Симеон Мечев и младокът Доминик Янков стартираха от първата минута, като капитанът Ивайло Михайлов и Петър Атанасов бяха оставени на пейката. Пред вратаря Красимир Костов в защита бяха Андреас Васев, Илия Миланов, Венцислав Керчев и Ангел Лясков. Георги Вълчев и Даниел Гаджев бяха опорните полузащитници, а Даниел Генов, Мечев и Янков помагаха на Домовчийски, който днес празнува своя 33-и рожден ден.

Треньорът на гостите Желко Петрович, който е изключително критикуван от феновете, бе направил три промени сред титулярите от поражението с 0:1 от Славия в предния кръг. Еберт Кардосо, Филип ван Арнем и Лъчезар Балтанов играеха вместо Радослав Терзиев, Марко Перван и Станислав Шопов. Янко Георгиев бе вратар, а Джонатан, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров и Кардосо бяха защитниците. Арнем и Балтанов бяха опорните халфове. Александър Тонев, Тодор Неделев и Лазар Марин действаха зад Виана.

Двубоят стартира с отлична възможност за домакините, но Янков не уцели вратата от няколко метра. Гостите отвърнаха с удар с глава на Димитров. Най-добрата възможност за "жълто-черните" дойде в 22-ата минута, когато Тонев центрира отдясно, а Марин технично преодоля противник, но Костов спаси.
В 33-ата минута Генов се откъсна от защитата на "канарчетата" сам срещу Георгиев, а Кардосо го фаулира на границата на наказателното поле. Реферът Николай Йорданов му даде директен червен картон, който дойде в момент, когато гостите играеха по-добре. Няколко минути по-късно стражът на "зелените" спря още веднъж Димитров.

Малко преди края на първата част Домовчийски пропусна да даде аванс на врачани. Капитанът на домакините майсторски се освободи с пета от Димитров и стреля с десния крак, но Георгиев спаси с крак.

На почивката Ангелов даде знак, че иска на всяка цена трите точки. Треньорът смени левия защитник Лясков с Мирослав Будинов. Петър Атанасов влезе в 54-ата минута на мястото на Гаджев и това се оказа големият коз на врачани. Натискът на домакините стана по-силен и в 67-ата минута Ботев (Враца) поведе. Янков подаде с глава към устремения по крилото Атанасов, които центрира с левия крак, а връхлитащия Генов с красив изстрел прати топката в мрежата. Голът беше негов трети в шампионата и втори поред.

Следващите минути пловдивчани направо рухнаха. Последваха два гола на Атанасов, който не се бе разписвал в първенството от първи април. Десетката първо удвои в 71-ата минута след хубаво двойно подаване с Домовчийски, а четири минути по-късно отново се разписа с известна доза късмет.

Той пое топката след подаване на Генов и пусна коженото кълбо покрай вратаря Георгиев за 3:0. Янков беше заменен от Михайлов, докато Родни Клостър и Перван влязоха на местата на Джонатан и Ван Арнем. Домовчийски опита да се разпише със задна ножица. Срещата обаче се доиграваше след третото попадение на врачани.

Веднага след мача играчите на Ангелов празнуваха голямата победа, докато бултрасите искаха обяснение от играчите на Ботев, които се намират в безтегловност. Футболистите дори бяха принудени да си съблекат фланелките си, а треньорът им Петрович отново се оправдаваше, че футболистите му нямали достатъчно класа и трябва да се огледа в школата на клуба, за да взима местни таланти.
Той се надява, че през декември ще може да направи селекция. Вместо да си подаде оставката, след като тимът му няма идея и стил на терена, отстъпва сериозно физически на противниците. По-притеснителното за "жълто-черните" е, че вървят към Втора лига с представянето си, а не към първата шестица, където се целеха преди кампанията.

Сега предстои домакинство на "канарчетата" срещу Лудогорец. В следващите пет мача, четири ще се играят на "Коматево" - срещу шампионите, Арда, Левски и Етър, а между тях има визита на Дунав.

Футболистите на Ботев (Враца) вече имат 12 точки и заемат девето място преди гостуването на Царско село.