Пропадането на Тотнъм продължава, равносметката за "шпорите" от кошмарната седмица е 2:10 (видео)

Тотнъм не само не успя да реагира на кошмарната загуба с 2:7 от Байерн (Мюнхен) през седмицата, но инкасира и ново тежко поражение. Този път финалистът от миналогодишното издание на Шампионската лига отстъпи с 0:3 на Брайтън на "Амекс Стейдиъм". Двубоят започна кошмарно за гостите, след като още в трета минута Юго Лорис допусна груба грешка и заедно с това се контузи тежко. В този момент Неал Мопе даде аванс на "чайките". 19-годишният Аарън Конъли (32', 65') довърши Тотнъм с още два гола. Това бе първа домакинска победа за Брайтън в Премиър лийг от месец март. "Шпорите" пък нямат победа вече в 10 поредни гостувания в първенството.

Конъли започна за първи път като титуляр във Висшата лига. Маурисио Почетино бе направил четири промени в сравнение с катастрофалния за "шпорите" мач с Байерн (Мюнхен). Серж Орие бе наказан, като вместо него отдясно на отбраната започна Муса Сисоко. Бен Дейвис, Ерик Дайър, Ерик Ламела и Кристиан Ериксен също стартираха за Тотнъм.

Двубоят започна по кошмарен начин за лондончани. В третата минута Юго Лорис направи груба грешка след дълбоко центриране на Паскал Грос. Стражът изпусна топката пред голлинията, а Мопе просто подложи глава и вкара на празна врата. На всичко отгоре Лорис получи тежка контузия при падането си и няколко минути му бе оказвана помощ, след което бе изнесен на носилка. Все още няма официална информация, но по всичко изглежда, че Лорис счупи ръката си и най-вероятно ще отсъства дълго време.  На мястото му се появи Пауло Гасанига.
Тотнъм така и не успя да реагира и продължи да бъде по-слабият отбор до почивката. В 32-рата минута 19-годишният Конъли удвои, след като засече много добре на близката греда центриране отляво. Гасанига изби, но младият нападател направи добавка, вкарвайки първия си гол в Премиър лийг.
Пет минути след това Конъли бе близо до втори гол, но ударът му премина на сантиметри встрани.
Тотнъм уж започна по-активно второто полувреме, но по-близо до гола отново бе Брайтън. В 63-тата минута Грос изпълни изненадващ свободен удар, като стреля директно от малък ъгъл, но топката срещна напречната греда. Две минути след това попадението във вратата на Гасанига бе факт. Конъли получи отляво, финтира с лекота Алдервейрелд и стреля много технично в далечния ъгъл - 3:0.
Едва при този резултат Тотнъм започна да създава по-опасни атаки. Един удар на Хари Кейн премина над вратата, а Матю Райън се намеси много добре при два добри изстрела на Лукас Моура, който се появи като резерва и пораздвижи играта на гостите. Това обаче не бе достатъчно.