Шалимов дебютира с победа начело на Ахмат (видео)

Ахмат сложи край на серията си от 7 мача без победа в РПЛ. Това се случи в дебюта на новия треньор Игор Шалимов, заменил на поста Рашид Рахимов. Отборът от Грозни спечели с 1:0 като гост на Уфа, който преди двубоя днес нямаше загуба в 3 поредни срещи.

Единственото попадение отбеляза Вилкер Анхел още в 9-ата минута. Огромна вина за него носи вратарят на Уфа Александър Беленов, който позволи да бъде прехвърлен при опит за центриране. Беленов беше излязъл неразчетено напред и изсипаната от Анхел топка го изненада.

До почивката Ахмат имаше и още едно чисто положение, но Бернард Бериша уцели гредата. В 60-ата минута гол на Ловро Бизяк от Уфа беше отменен заради засада. Домакините наложиха сериозен натиск в заключителната част от мача, но не успяха да преодолеят Евгений Городов.

Загубата остави Уфа на 6-о място в класирането преди останалите мачове от кръга. Ахмат вече е на 11-а позиция и се отдалечи от зоната на изпадащите.