Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Осасуна настигна Виляреал с обрат след почивката (видео)

Новакът Осасуна записа първа победа като домакин след завръщането си в Ла Лига. Тимът от Памплона направи три равенства в предишните мачове на "Ел Садар", а днес зарадва привържениците си с обрат срещу Виляреал - 2:1.

Началото не беше никак обнадеждаващо, защото Пау Торес даде преднина на гостите още в 5-ата минута. Веднага след почивката обаче Факундо Ронкалия изравни, а в 79-ата минута Есекиел Авила донесе трите точки на Осасуна.

Попадението за Виляреал падна след центриране на Санти Касорла и удар с глава, който Рубен Мартинес спаси, но при добавката Пау Торес нямаше как да сбърка.

Осасуна бързо показа, че знае как да отвърне. Домакините създадоха няколко добри положения пред вратата на Серхио Асенхо, но ги пропиляха. Изравняването стана факт веднага след началото на второто полувреме с прекрасен гол на Ронкалия. Аржентинецът посрещна лошо отбита от защитата топка и със свиреп удар я прати в мрежата.

В края на двубоя тимът от Памплона по-настървено търсеше победата и я постигна. В 79-ата минута отбраната на Виляреал сбърка и Авила с левия крак матира Асенхо.

С победата Осасуна се изравни по точки с днешния си съперник. Двата отбора са в средата на таблицата.