Славия взе трудна победа под дъжда в София (видео+галерия)

Отборът на Славия постигна труден успех с 1:0 над Царско село под дъжда в София. В герой за "белите" се превърна Галин Иванов, който заби единственото попадение в битката от 12-ия кръг на efbet Лига.

Първата интересна ситуация в срещата се откри в 5-ата минута. Петър Патев загуби лесно коженото кълбо от Родни Антуи, който веднага подаде към Венцислав Христов. Нападателят обаче не успя да преодолее стража на "белите".

Малко по-късно се създаде нов шанс, но този път пред Георги Минчев, който засече центриране в наказателното поле, но Георги Георгиев успя да избие в корнер.

74 Славия - Царско село

В 23-ата минута Цветелин Чунчуков бе близо до първия гол в мача. Нападателят стреля с глава под горната греда, но Джони Пласид демонстрира отличен рефлекс, избивайки топката в ъглов удар.

В 32-ата минута централният бранител на гостите Густаво Карбониери и Джони Пласид не се разбраха, а от това се възползва Цветелин Чунчуков, който открадна топката в наказателното поле, след което бе съборен от стража на Царско село, а главният съдия Георги Димитров отсъди дузпа. Зад топката застана Галин Иванов, който вкара първото попадение на стадион "Славия".

Две минути след подновяването на играта Венцислав Христов получи добра възможност за стрелба, но опитът му бе слаб и неточен.

В 62-ата минута Реян Даскалов шутира, но много над вратата. В 82-ата минута Антон Карачанаков стреля от пряк свободен удар, но право в стената. Последва нов шут, но този път в ръцете на Георгиев.

До края на срещата не се случи нищо интересно и логично "белите" стигнаха до трите точки в срещата от efbet Лига. С този успех играчите на Златомир Загорчич събраха актив от 16 точки. Резултатите на "червените" пък продължават да са доста колебливи. Тимът има само 9 пункта от началото на сезона.

В следващия кръг Славия гостува на Берое, а Царско село приема Ботев (Враца).

СЛАВИЯ - ЦАРСКО СЕЛО 1:0