Хардън вкара 37 на Клипърс в Хонолулу

Джеймс Хардън бе основната причина за победата на Хюстън със 109:96 срещу Лос Анджелис Клипърс в предсезонен мач, игран в Хонолулу. Гардът на Рокетс, който записа “трипъл-дабъл” в първата контрола на своя тим срещу Шанхай, наниза 37 точки срещу калифорнийския тим. Клипърс обаче бяха без двете си летни попълнения - Кауай Ленърд получи почивка, а Пол Джордж все още се възстановява от операции на двете рамене.

Хардън игра 28 минути и стреля 8/22 от игра (4/14 от тройката), но за сметка на това вкара 17/20 от наказателната линия. Крис Клемънс изигра втори пореден силен мач за Хюстън с 15 точки, Клинт Капела приключи с “дабъл-дабъл” от 14 точки и 11 борби, а Рокетс реализираха 11 тройки от 48 опита. Ръсел Уестбрук отново не игра за "ракетите".

Монтрезъл Херъл бе най-резултатен за Ел Ей със 17 точки, Лу Уилямс вкара 13, а Терънс Ман остана с 8 точки и 9 борби.