Доминация на ПСВ в Норвегия

ПСВ Айндховен стигна до победа с 4:1 при гостуването си на Розенборг и се утвърди като лидер в група D на Лига Европа. Холандците си осигуриха успеха през първата част, след която водеха с 3:0 след попадения на Росарио, Малин и автогол на Мелинг.

След почивката те се справиха с опита на домакините да се върнат в мача, въпреки че норвежците върнаха едно попадение в 70-ата минута чрез Адегберно. Втори гол на Мален сложи край на интригата.

В другия мач от групата Спортинг победи с 2:1 ЛАСК като домакин. Португалците обърнаха развоя на срещата, след като получиха ранен гол, а звездата им Бруно Фернандеш реализира попаданието, донесло успеха им.

РОЗЕНБОРГ - ПСВ 1:4