Хетафе е безпогрешен в Европа

Отборът на Хетафе забрави за посредственото си представяне в Примера дивисион и трупа точки в груповата фаза на Лига Европа. “Сините” вече имат шест точки след успех с 2:1 при гостуването си на Краснодар.

В 36-ата минута Анхел Родригес откри след скоростна акция на гостите и удар от 12 метра. В 61-ата отново номер 9 на Хета опъна мрежата. Той се възползва от центриране от статично положение зад стената и реализира от въздуха. Ферейра беше точен за руския тим в 69-ата. Испанците доиграха последните десетима минути с човек по-малко след втори жълт картон на Тимор в 81-ата минута.

В другата среща от групата Трабзонспор и Базел завъртяха 2:2. Видмер откри за швейцарците в 20-ата минута, а само шест по-късно Пармак изравни. В края двата тима си размениха по още едно попадение - Соса се разписа за турците в 78-ата, а гостите изравниха две минути по-късноч чрез Окафор.