Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Селтик се справи с ЧФР Клуж (видео)

Селтик постигна първата си победа в група “Е” на Лига Европа. Тази вечер “Детелините” се наложиха с 2:0 над ЧФР Клуж. Шотландците доминираха в двубоя и заслужено взеха трите точки с попадения на Одсон Едуард в 20-ата и Мохамед Елиунуси в 59-ата минута.

Домакините на “Селтик Парк” стартираха по-добре и в 20-ата минута откриха резултата. Боли Болинголи-Мбомбо бе изведен в наказателното поле и върна към Одсон Едуард, който отблизо бе точен за 1:0.

В 59-ата минута “Детелините” забиха и втоир гол. Те организираха бърза контраатака, Джеймс форест върна към Мохамед Елиунуси, който успя да прокара топката през краката на защитник за 2:0.

Така Селтик вече има 4 точки и оглави класирането в групата. ЧФР Клуж пък е на втората позиция с 3 точки в актива си.