Без победител в скандинавското дерби

Отборите на Малмьо и ФК Копенхаген завършиха 1:1 в скандинавското дерби от група "В" на Лига Европа. Двата града се намират съвсем близо един до друг и са свързани с моста Йоресунд. Мачът беше чакан с огромен интерес от феновете в Швеция и Дания, а по-доволни от резултата със сигурност са гостите, които събраха 4 точки и оглавяват класирането в групата.

ФК Копенхаген поведе в 45-ата минута с автогол на Ласен Нилсен. Бранителят на Малмьо се опита да изчисти топката след ниско центриране от десния фланг, но я прати зад гърба на вратаря Йохан Далин. В 55-ата минута шведите изравниха благодарение на капитана си Маркус Розенберг. Опитният нападател се възползва от асистенция на Йо Инге Бергет и с глава вкара за 1:1.

В другата среща от групата Лугано и Динамо (Киев) също не излъчиха победител - 0:0. Противно на очакванията, по-близо до трите точки бяха швейцарците, които удариха по една греда във всяко от полувремената.

Равенството изравни Динамо на върха в групата, заедно с ФК Копенхаген. Двата тима имат по 4 точки, а Малмьо и Лугано са само с по 1 точка. В следващия кръг ФК Копенхаген ще гостува в Украйна, докато Малмьо ще приеме Лугано.