Две равенства запазиха статуквото в група “I”

Статуквото в група “I” на Лига Европа се запази след изиграването на срещите от втория кръг. И двата мача в групата между Сент Етиен и Волфсбург и Олександрия и Гент завършиха с един и същи резултат - 1:1.

Във Франция домакините първи откриха резултата. При едно центриране отдясно вратарят излезе неразчетено и прати топката в краката на Тимоти Колджешак, който с удар по земя вкара за 1:0.

Само две минути по-късно гостите възстановиха равенството. Максимилиан Арнолд центрира н пеналта и Вилиам с глава порази вратата за 1:1.

В другия мач в Украйна мачът се разви по различен начин. Там гостите първи поведоха още в 6-ата минута, когато Лоран Депоатър получи пред наказателното поле, финтира и с изстрел по земя в близкия удар бе точен за 0:1.

В 61-ата минута обаче Олександрия стигна до точката. Шут на Ковалец бе спасен от вратаря, но Артьом Ситало бе достатъчно съобразителен, за да довкара.

Така класирането остава непроменено и Волфсбург е начело с 4 точки, колкото има и Гент на втората позиция. Сент Етиен е трети с 1 точка, а на дъното е Олександрия също с 1 точка, но по-лоша голова разлика.