Фейенорд срази Порто, всички в групата са с по 3 точки (видео)

Фейенорд се наложи с 2:0 над Порто в един от най-очакваните мачове от днешната програма на Лига Европа. В сблъсък между отбори, които са стъпвали на върха в европейския клубен футбол, домакините стигнаха до трите точки с попадения на Йенс Торнстра и Рик Карсдорп след почивката.

Двата тима изиграха доста предпазливо първо полувреме, в което почти нямаше голови положения. Публиката на "Де Кюип" всячески подкрепяше домакините, но те рядко стигаха до удари към вратата на Порто. Стражът на португалците Аугустин Маркесин трябваше да се намесва решително само в 27-ата минута след изстрел на Себастиан Ларсон. За "драконите" пропуск направи Зе Луиш.
В 49-ата минута Йенс Торнстра даде преднина на Фейенорд. В основата на попадението беше Себ Ларсон. Шведът центрира перфектно към своя съотборник и той разстреля Маркесин.

Порто опита да отвърне на удара, но атаките на тима бяха твърде хаотични. Фейенорд заигра на контри и това даде резултат. В 80-ата минута десният бек Рик Карсдорп се откъсна и хладнокръвно оформи крайното 2:0.

В другия мач от групата Йънг Бойс обърна Глазгоу Рейнджърс с 2:1. Алфредо Морелос откри за тима на Стивън Джерард, но Роджър Асале и Кристиан Фаснахт осигуриха победата на домакините от Берн.

Йънг Бойс беше по-активният отбор до почивката, но на два пъти пропусна чисти положения чрез Жан-Пиер Нсаме. В 36-ата минута възможност се откри и пред Алфред Морелос от гостите, но Давид ван Балмоос спаси.
Рейнджърс поведе в 44-ата минута с попадение на Морелос. Борна Баришич пусна хубав пас към колумбиеца, той преодоля защитник, заблуди, че ще стреля в далечния ъгъл, но прати топката в близкия и даде аванс на гостите. За Морелос това беше девети гол в турнира, който за шотландския гранд започна още през юли от първия квалификационен кръг.

Отговорът на Йънг Бойс дойде в 50-ата минута. Тогава Роджър Асале се оказа непокрит в наказателното поле след добър пробив и ниско центриране на Улисес Гарсия. Асале не уцели топката по най-добрия начин, но тя все пак спря в мрежата - 1:1.
До края Конър Голдсън беше близо до втори гол за Рейнджърс, но вместо това такъв падна във вратата на Алън Макгрегър. В герой за Йънг Бойс се превърна Кристиан Фаснахт, който се разписа в третата минута на добавеното време с шут от границата на наказателното поле.

По този начин всички отбори в групата вече имат актив от 3 точки, но Фейенорд е с най-добра голова разлика. В следващия кръг на 24 октомври Йънг Бойс ще е домакин на Фейенорд, а Рейнджърс ще гостува на Порто.